8 věcí, které by měl obsahovat správný beauty koutek

Vlastní beauty koutek si přeje asi každá žena. Splňte si svůj sen a vytvořte místo, kde se můžete v klidu zkrášlovat a upravovat. Všechny vaše kosmetické produkty tak budete mít pohromadě a nebudete muset každé ráno čekat, než se uvolní koupelna.

Toaletní stolek

Victoria Adelaide

Základem každého líčícího koutku je kosmetický stolek. Jak lépe zorganizovat všechnu kosmetiku, než ji vyskládat do vlastní toaletky? Myslete ale na praktičnost a při koupi se rozhodujte i podle množství úložného prostoru. Určitě oceníte šuplíky, ve kterých budete mít produkty hned po ruce.

Organizéry a krabičky

Aby se vám produkty nepomíchaly, kupte si do zásuvek rozdělovače nebo krabičky, do kterých dáte zvlášť řasenky, rtěnky nebo oční stíny. Na stolek pak můžete položit další boxy, organizéry nebo stojánky, kam umístíte nejpoužívanější kosmetiku.

Podnosy a tácy

Některá dekorativní kosmetika si prostě zaslouží být vidět. Proč ji tedy schovávat do krabiček a nevystavit ji radši na ozdobný tác nebo podnos? Odkládací plocha se skvěle hodí i pro vaše parfémy a poslouží jako krásná dekorace. Tácy jsou teď velkým hitem, takže určitě objevíte takový, který perfektně zapadne do vašeho pokoje.

Zásobník na kapesníčky a tamponky

Někdy se stane, že se make-up nepovede hned na poprvé. Mějte proto po ruce raději i kapesníčky a tamponky, kterými jedním tahem nepovedenou část odlíčíte a začnete hned znovu. Můžete zvolit obyčejné průhledné zásobníky i dekorativní dřevo nebo mramor.

Zrcadlo

Victoria Adelaide

Zrcadlo tvoří jednu z nejdominantnějších částí líčícího koutku. V obchodech se dají najít opravdové skvosty, které dokonale rozzáří prostor. Můžete ale také sáhnout rovnou po toaletním stolku se zabudovaným zrcadlem a vyhnout se tak jeho umisťování na zeď. U sebe ale vždy mějte i zvětšovací zrcadlo, ve kterém před odchodem zkontrolujete, zda jste nepřehlédla nějakou nedokonalost.

Dobré osvětlení

Stolek umístěte co nejblíže oknu, abyste na sebe při líčení dobře viděla. Pokud ale takovou možnost nemáte, kupte si zrcadlo s integrovaným osvětlením nebo dobré lampičky se studeným bílým světlem. Žádná přece nestojíme o nepříjemnosti se špatně rozetřeným maku-upem nebo nerovnoměrně naneseným pudrem.

Designová židle

Při zařizování beauty koutku nepodceňujte ani výběr židle! Originální taburetka ozvláštní interiér a dodá místu požadovanou atmosféru. Barva, potah i tvar dokáží naprosto změnit vzhled celého interiéru.

Originální dekorace

Už máte stylové krabičky, podnosy, zrcadlo i lampičky ale stále tomu něco chybí? Každému prostoru dodá šmrnc dobře zvolená dekorace. Líbila by se vám třeba soška inspirovaná vaší oblíbenou značkou? Jestli máte radši minimalismus, sáhněte po řezaných květinách, rostlinách v květináči nebo jednoduchém plakátu. Nic nezkazíte ani ozdobnou svíčkou s vaší oblíbenou vůní.