5 módních trendů pro léto 2020

Pomalu nám začíná léto a s ním přichází i nové módní trendy. Na jaké novinky se můžete těšit v nadcházejících měsících? Podívejte se, které z nich zařadíte do svého šatníku nebo líčící ranní rutiny, a které raději tentokrát napodobovat nebudete.

Návrat devadesátek

Trendy devadesátých let se pozvolna vrací už delší dobu a letos si jich užijete opravdu naplno. Opraný denim, batika a boty se špičkou do čtverce jsou totiž hitem tohoto léta.

Zkuste si připomenout 90. léta třeba outfitem tvořeným z nazouváků nebo sandálů s tímto tvarem špičky, batikovaných šatů a plísňové džínové bundy. Vše pak můžete dovést k úplné dokonalosti, pokud zvolíte i dobové střihy.

Neonové barvy

Už letošní jaro bylo ve znamení intenzivních barev. Zářivé neony ovládnou i léto a vy se tak nemusíte bát sáhnout po svítivě žluté, oranžové, růžové nebo zelené.

Tyto nápadné odstíny navíc nemusíte mít jenom na oblečení. Skvěle budou vypadat i na nehtech nebo na doplňcích.

Zářivé oči

Oční stíny hrající všemi barvami se teď objevují téměř ve všech módních časopisech. Přehlídková mola pro sezónu jaro/léto byla také plná modelek s celou škálou zářivých stínů, od sytě růžové a zelené až po tyrkysovou.

Místo barevných stínů můžete sáhnout po výrazné tužce, která vaše oči zvýrazní stejně dobře. Nezapomeňte se ale držet pouze jednoho tónu a na konec nanést vrstvu černé řasenky.

Neutrální béžová

S čím lépe zkombinovat svítivé neony než s praktickou béžovou? Praktickou proto, že se vám bude skvěle ladit se vším na tomhle seznamu.

A pokud se na neony necítíte, můžete se do béžové obléknout třeba od hlavy až k patě. Velmi dobře se vzájemně doplňují jednotlivé tóny této barvy, ať už jsou na kabelce, nebo na rtech v podobě nude rtěnky.

Mléčná, písková, pudrová, tělová – všechny tyhle odstíny potěší minimalistky a váš outfit rázem povznesou o úroveň výš.

Bronzer na celém obličeji

Bronzer je už stálicí mezi trendy v líčení. V zimě zajistí, že i bez solária nebo samoopalovacího krému budete vypadat jako byste se právě vrátili z dovolené, a v létě jen potrhne odstín vaší pleti.

Můžete ho nanést prakticky na celý obličej, ale dejte si pozor, abyste to s ním příliš nepřehnaly. Pokud si s tímhle produktem zatím nejste úplně jisté, naneste ho podél čela, pod lícní kosti a pod čelist. Tím určitě nic nezkazíte.

Použít se ale dá i místo stínů. A když si pořídíte světlejší odstín bez lesku, nemusíte se bát ani trochu zaexperimentovat.


A kam s novými kosmetickými poklady? Pokud už vám přetéká polička v koupelně nebo zásuvka v ložnici, dopřejte si více prostoru na zkrášlování a vytvořte si vlastní beauty koutek. V toaletním stolku budete mít vše hezky uspořádané a nové módní trendy se vám budou zkoušet o to lépe!